جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 65009
  تاریخ انتشار : 29 آذر 1393 14:45
  تعداد بازدید : 450

  رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور:

  نیازمند اعتبارات ویژه هستیم/ رکود طرح های سازمان پزشکی قانونی در صورت عدم تخصیص بودجه کافی

  رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: چنانچه اعتبارات به ما داده شود، در اجرای طرح های مختلف در سازمان پزشکی قانونی تسریع بیشتری خواهیم داشت.

  "احمد شجاعی" در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به میزان بودجه اختصاص یافته به قوه قضاییه در سال 94 اظهار داشت: با توجه به مأموريتی که به دستگاه قضايی واگذار شده ميزان بودجه ای که در نظر گرفته شده پاسخگوی نيازها نيست. 

  وی با اشاره به کاهش بودجه پزشکی قانونی در سال 94 ادامه داد: ایجاد بانک ژنتیک به منظور دریافت شناسه های ژنتیک افراد و نمونه های انسانی، ذخیره سازی و مقایسه تطبیقی آن ها در حالی در دستور کار این سازمان قرار گرفته است که با وجود کاهش بودجه اختصاص یافته به سازمان پزشکی، ارتقاء این بانک با مشکل روبه رو می شود. 

  شجاعی به یکی از مشکلات در زمینه راه اندازی بانک اطلاعات ژنتیک اشاره کرد و گفت: چنانچه اعتبارات به ما داده شود، در اجرای طرح های مختلف در سازمان پزشکی قانونی تسریع بیشتری خواهیم داشت، اما با این بودجه به نظر می رسد حتی در اجرایی کردن طرح های گذشته نیز با مشکل مواجه شویم. 

  رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در پایان خاطرنشان کرد: با افزایش قیمت ها و کاهش بودجه بانک ژنتیک و آزمایشگاه های ما توانایی و امکانات لازم برای آنالیز یافته های ژنتیک را ندارند و طرح های ما عملاً با رکود مواجه می شود. 

  گفتنی است، در حالی با کاهش بودجه قوه قضاییه روبه رو هستیم که حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در پنجاه و چهارمين نشست خبری خود به ناکافی بودن بودجه دستگاه قضا اشاره کرد و گفت: اميدواريم با گرفتن قضات بيشتر و حل بسياری از امور شاهد تسريع در روند دادرسی ها باشيم. 

  همچنین ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور هفته گذشته در جلسه شورای عالی قضایی استان کردستان با بیان اینکه «انتظارات بسیاری از قوه قضائیه وجود دارد» خاطرنشان کرد: قوه قضائیه از نظر امکانات، بودجه و نیرو در شرایطی نیست که پاسخگوی همه انتظارات باشد، اما تلاش می کند به وظایف خود عمل کند و این در حالی است که امسال بودجه پزشکی قانونی نه تنها افزایش پیدا نکرده بلکه با کاهش نیز روبه رو بوده است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28571310
اکنون :
5