جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64750
  تاریخ انتشار : 25 آذر 1393 15:26
  تعداد بازدید : 480

  معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران خبرداد:

  تنظیم لایحه جرم اسیدپاشی در قوه قضاییه و دولت/ تشدید مجازات برای کاهش این جرم

  معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری با تاکید بر تصویب مجازات بازدارنده در زمینه اسیدپاشی اظهار داشت: تشدید مجازات ها در کاهش جرم اسیدپاشی امری غیرقابل انکار است و دولت و قوه قضاییه درصددند لایحه ای را در این زمینه به مجلس ارسال کنند.

  "عبدالعلی میرکوهی"معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، تاکید بر تصویب مجازات بازدارنده در زمینه اسیدپاشی گفت: تشدید مجازات ها در کاهش جرم اسیدپاشی امری غیرقابل انکار است و می تواند نقش بازدارندگی قوانین را به نحو موثرتری بازگو کند.

  وی ادامه داد: بحث های مقدماتی پیرامون تشدید جرم اسیدپاشی در قوه قضاییه و دولت مطرح است، چرا که این جرم نیازمند شفاف سازی است. 

  میرکوهی تصریح کرد: در حال حاضر قوه قضاییه و دولت در صدد است به منظور بررسی جرم اسیدپاشی و اینکه این جرم حکم محاربه یا افساد فی الارض را دارد یا خیر لایحه ای را تهیه کند و آن را برای تصویب تقدیم مجلس شورای اسلامی کند. 

  معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری در پایان خاطر نشان کرد: در اینکه جرم اسیدپاشی حکم محاربه، فساد فی الارض و ... اختلاف وجود دارد، اما تصمیم نهایی بر این است که در این زمینه لایحه ای ارائه شود تا در زمینه این جرم قوانین و مجازات ها روشن شود.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28571310
اکنون :
27