جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64748
  تاریخ انتشار : 25 آذر 1393 15:16
  تعداد بازدید : 524

  رئیس دبیر خانه سازمان آسوسای:

  مبارزه با فساد از اولویت های کشورهای آسیایی است

  رئیس دبیرخانه سازمان آسوسای گفت: مبارزه با فساد از اولویت های کشورهای آسیایی است و دیوان محاسبات این کشورها در راستای مبارزه با فساد مالی نقش مهمی را ایفا می کند.

  به گزارش ایسنا، کی اگوآن در مراسم افتتاحیه آخرین نشست دهمین پروژه ی تحقیقاتی آسوسای گفت: در چهل و پنجمین نشست هیات رئیسه سازمان آسوسای که در مالزی برگزار شد عنوان حسابرسی کشف تقلب و حساب مالی، ارزیابی مبارزه با پولشویی و فساد مالی انتخاب شد و مسئولیت آن به دیوان محاسبات چین سپرده شد؛ این پروژه به انسجام مالی در کشورهای عضو کمک می کند.

  وی ادامه داد: این پروژه ی تحقیقاتی در پی یافتن شیوه هایی برای ریشه کن کردن فساد مالی است. مبارزه با فساد از اولویت های کشورهای عضو آسوسای است.

  سازمان دیوان محاسبات جهانی (اینتوسای) از دیوان محاسبات کشورها خواسته است نقش فعالتری را در این حوزه ایفا کند.

  رئیس دبیرخانه سازمان آسوسای از تدوین پیش نویس برنامه راهبردی پنج ساله این سازمان طی سال های 2016 تا 2021 طی دو روز آینده در تهران خبر داد و افزود: در اجلاس تهران از نظرات و دیدگاه های اعضا استفاده خواهد شد . این برنامه برای کنگره آسوسای که سال آینده در مالزی برگزار خواهد شد تهیه می شود.

  گوانگ رئیس حسابرسی سازمان آسوسای نیز در این نشست گفت: پروژه ی تحقیقاتی آسوسای یکی از بزرگترین پروژه ها با بیشترین تعداد شرکت کننده است. سازمان آسوسای تاکنون پروژه ای به این بزرگی را نداشته است.

  وی ادامه داد: تاکنون شش جلسه در کشورهای چین، ویتنام، روسیه، مالزی، ترکیه و تایلند برگزار شده است. در اجلاس تهران پیش نویس این پروژه به هیات رئیسه سازمان آسوسای که سال آینده در مالزی برگزار می شود ارائه می شود.

  رئیس حسابرسی سازمان آسوسای تصریح کرد: پیش نویس مذکور با همکاری همه اعضای آسوسای نهایی و برای کنگره مالزی آماده خواهد شد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28571310
اکنون :
88