جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64737
  تاریخ انتشار : 25 آذر 1393 14:14
  تعداد بازدید : 375

  رییس دادگستری استان تهران:

  واحد اجرای احکام از مهمترین بخش های مراجع قضایی است

  رییس کل دادگستری استان تهران گفت: از عوامل موثر در ساماندهی جمعیت کیفری و کاهش آن بطور قطع پذیرش تامین مناسب صادره از سوی قضات است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی در بازدید سرزده از دادسرای ناحیه 6 (خارک)، ضمن قدردانی از زحمات ارزشمند همکاران قضایی و اداری، اظهار کرد: یکی از مهم ترین بخش های هر مجموعه قضایی قطعا واحد اجرای احکام آن اعم از کیفری و حقوقی است؛ چرا که پس از طی فرآیند دادرسی در بخش های مختلف و با هدف اجرای عدالت، مراتب در اجرای احکام ظهور و بروز می کند، لذا لازم است با برنامه ریزی دقیق و اتخاذ تدابیر مناسب در جهت تسریع در اجرای احکام به ویژه پرونده های مسن، اقدامات عاجل به عمل آید.

  وی افزود: برای اجرای سریع احکام یکی از اقدامات مهم در این رابطه توجه کامل به تحقیقات مقدماتی در مرحله دادسراست؛ چرا که اگر مطابق با قانون در مرحله پذیرش شکواییه، ارجاع پرونده، انجام تحقیقات مقدماتی و اتخاذ تصمیم قضایی دقت لازم مبذول شود، مسلما از میزان موانع اجرای احکام در مرحله پایانی کاسته خواهد شد.

  اسماعیلی با تاکید بر ضرورت کاهش جمعیت کیفری به عنوان یکی از سیاست های مهم قوه قضاییه اظهار کرد: از عوامل موثر در ساماندهی جمعیت کیفری و کاهش آن بطور قطع پذیرش تامین مناسب صادره از سوی قضات است.

  وی با اشاره به اینکه در این دادسرا به عنوان پایلوت، دادرسی الکترونیکی و دیجیتالی اجرا می شود، ابراز امیدواری کرد که با رفع موانع موجود و توسعه این امر، گام مهمی در جهت جلوگیری از مراجعات بی مورد مردم به دستگاه قضایی و در نتیجه بالا رفتن میزان رضایت مندی آنان به شمار آید.

  رییس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر ضرورت نظارت مدیریتی در همه جوانب به ویژه رعایت نظم و انضباط عنوان کرد: با اقدامات و مکاتبات صورت گرفته با مسئولین محترم قوه قضاییه در رده های مختلف بحمدالله دادگستری استان در خصوص وجود مشکلات عدیده به عنوان اولویت اول در کشور مطرح شده و با این تغییر رویکرد امید است در آینده نزدیک شاهد جابجایی مناسب قضات و ارتقای آنان مطابق با قانون باشیم.

  پس از نشست فوق، رییس کل دادگستری استان تهران که ضیائی، مدیر حفاظت و اطلاعات نیز وی را همراهی می کرد از قسمت های مختلف دادسرای ناحیه 6 بازدید و از نزدیک با همکاران قضایی و اداری و همچنین جمعی از مراجعین به گفت وگو پرداخت.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28571310
اکنون :
73