جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64657
  تاریخ انتشار : 24 آذر 1393 14:46
  تعداد بازدید : 502

  وزیر دادگستری:

  قبول داریم که فرآیند رسیدگی به پرونده های فساد طولانی است

  وزیر دادگستری گفت: قوه قضائیه برخورد جدی با پرونده های فساد دارد و رسیدگی به چنین پرونده هایی را در اولویت قرار می دهد، اما با این حال قبول داریم که تشریفات اداری و فرآیند رسیدگی به چنین پرونده هایی طولانی است.

  حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مرکزی، درباره برنامه دستگاه قضایی به منظور برخورد با مفاسد اقتصادی در کشور گفت: برخورد با مفاسد یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری و دولت است؛ لذا باید قاطعانه در مبارزه با فساد اقتصادی برخورد کرد.

  وی با اشاره به اینکه برخورد با مفاسد اقتصادی از چند جهت و توسط دستگاه های ذیربط دنبال می شود، افزود: سازمان تعزیرات حکومتی که زیر نظر وزارت دادگستری فعالیت می کند به منظور سالم سازی محیط کسب و کار تلاش و در این عرصه با متخلفان اقتصادی برخورد قانونی می کند.

  پورمحمدی با بیان اینکه باید تلاش کرد تا مدت زمان تشریفات اداری و فرآیند رسیدگی کاهش یابد، اظهار کرد: هرچه زمان رسیدگی تسریع یابد و پرونده ها زودتر رسیدگی شود، اثربخشی آن در جامعه بیشتر خواهد بود.

  وی خاطرنشان کرد: دولت نیز پیشگیری را اصل قرار داده است تا بستر فساد را به حداقل رسانده و روند وقوع آن را کندتر کند؛ لذا راه اصلاح نیز از این مسیر است و تمام هم و غم دولت بر این است تا زمینه فساد را کاهش دهیم و ریشه آن را با کمک مجموعه های مختلف خشک کنیم.

  پورمحمدی شفاف سازی قوانین، اصلاح نظام اداری و تحقق دولت الکترونیک را از دیگر برنامه های دولت به منظور مقابله با فساد بیان کرد.

  وزیر دادگستری درباره دلیل بازداشت 20 نفر از مدیران میانی دولت سابق در ارتباط با پرونده تخلفات مالی گفت: این موضوع یک پرونده خاص است و جزئیات آن را نیز سخنگوی قوه قضائیه مطرح می کنند.

  پورمحمدی در ادامه در خصوص طرح اختیارات وزارت دادگستری گفت: این طرح طبق روال قانون اساسی توسط نمایندگان مجلس در خانه ملت تعقیب می شود.

  وی گفت: مهمترین خواسته ما از مجلس صرف نظر از نتیجه و تصمیم نهایی، فقط تعیین تکلیف است و کم و زیاد اختیارات نیز برای ما اهمیت ندارد؛ لذا امیدواریم موضوع تعیین تکلیف وظایف محقق شود.

  پورمحمدی تصریح کرد: آنچه برای ما حائز اهمیت است این است که وزارت دادگستری چه وظایفی دارد؟ بنابراین برای ما مشخص شدن وظایف و تعیین تکلیف اهمیت دارد.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28571310
اکنون :
76