جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64433
  تاریخ انتشار : 19 آذر 1393 14:46
  تعداد بازدید : 719

  مستشار دیوان عدالت اداری:

  حبس های طولانی مدت بهترین جایگزین اعدام

  مستشار دیوان عدالت اداری گفت: حبس های طولانی مدت برای کاهش اعدام به کار گرفته شود تا قاچاقچیان مواد مخدر با این روش تنبیه شوند.

  قاضی سید حسین حسینیان در گفت و گو با میزان درباره مناسب ترین روش مجازات برای سوداگران مرگ و کاهش اعدام در کشور اظهار کرد: قاچاقچیان مواد مخدر مسبب ویرانگری و نابودی بسیاری از افراد در جامعه می شوند و به همین دلیل جرم آن ها قابل بخشش نیست. 

  وی با بیان اینکه مجازات هایی که در قانون تعیین می شود برگرفته از قرآن است و هیچ گونه استنباط شخصی در آن وجود ندارد، افزود: برای کاهش اعدام در جامعه، حبس های طولانی مدت می توانند جایگزین اعدام شود. 

  مستشار دیوان عدالت اداری با اعتقاد بر اینکه قاچاقچیان مواد مخدر برای جامعه مضر هستند می توانند تا پایان عمر خود در زندان به سر برند، تصریح کرد: باید عفو ها نیز در شرایط خاص برای زندانیان مجرم در حوزه مواد مخدر انجام شود و زمانی که در زندان هستند نیز باید از کارآیی آن ها استفاده کرد. 

  وی در پایان با توجه به اینکه قاچاقچیان مواد مخدر مفسد فی الارض بوده و باید در دوران حبس اجازه ورود به جامعه به آن ها داده نشود، گفت: باید در محیط های بازپروری، کار و اشتغال از قاچاقچیان استفاده کاری شود و از سوی دیگر حبس های طولانی مدت برای کاهش اعدام به کار گرفته شود تا قاچاقچیان مواد مخدر با این روش تنبیه شوند.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28571310
اکنون :
79