جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64429
  تاریخ انتشار : 19 آذر 1393 14:24
  تعداد بازدید : 387

  عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفت و گو با میزان:

  منتظر لایحه ستاد حقوق بشر در زمینه کاهش مجازات برای مجرمان مواد مخدر هستیم

  عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه منتظر لایحه پیشنهادی ستاد حقوق بشر در زمینه کاهش مجازات اعدام برای مجرمان مواد مخدرهستیم، گفت: در صورتی که این لایحه آثار و تبعات این کاهش مجازات ها را پیش بینی کرده باشد می تواند از توفیقات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه قضایی باشد.

  محمدعلی اسفنانی در گفت و گو با میزان در خصوص تصمیم دبیر ستاد حقوق بشر برای تنظیم لایحه ای مبنی بر کاهش مجازات اعدام برای مجرمان مواد مخدر، اظهار کرد: این ایده خوبی است البته نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز اصراری بر صدور حکم اعدام ندارد ولی وقتی یک جرمی وجود دارد که آثار آن شنیع بوده و تبعات شومی را به همراه دارد نمی توان هیچ راهی جز صدور حکم اعدام برای آن درنظر گرفت.

  نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمار مجرمان مواد مخدر اثبات کرده که انجام مجازات برای این مجرمان موثر واقع نشده است، اذعان کرد: البته صدور حکم اعدام به غیر از اینکه برای کشور اثر سوء داشته باشد تاثیر دیگری نداشته است ضمن اینکه استعمارگران جهان غرب نیز برای خدشه وارد کردن بر چهره وضعیت حقوق بشر در ایران به آمار اعدام در ایران استناد می کنند. 

  عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه بیشترین جمعیت زندانیان و اعدامی های کشور مربوط به جرائم مواد مخدر است، خاطرنشان کرد: ما منتظر مشاهده لایحه مورد نظر دبیر ستاد حقوق بشر هستیم تا بر اساس پیشنهادات وی برای کاهش مجازات ها یا استفاده از مجازات های جایگزین به اصلاح قوانین بپردازیم.

  اسفنانی یادآورشد: لایحه فوق الذکر باید طوری تنظیم شود که آثار و تبعات این کاهش مجازات ها را پیش بینی کرده باشد و نگرانی های احتمالی را برطرف سازد ضمن اینکه تصویب این لایحه می تواند از توفیقات نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه قضایی کشور باشد.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28571310
اکنون :
20