جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64415
  تاریخ انتشار : 19 آذر 1393 9:5
  تعداد بازدید : 569

  رییس کل دادگستری گلستان:

  مصالحه، اعلام تنفس برای دستگاه قضایی است

  رییس کل دادگستری گلستان گفت: به منظور کاهش اطاله دادرسی، تعیین تکلیف پرونده های قدیمی به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار گرفته است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد فاضلیان گفت: در کوتاه ترین زمان ممکن پرونده هایی را که مدت هاست در محاکم بلاتکلیف مانده اند، بررسی و با کمک قضات مجرب برای این پرونده ها حکم صادر شود.

  وی ساماندهی واحدهای اجرای احکام کیفری را از دیگر اولویت ها عنوان کرد که باید رؤسای دادگستری ها و دادستان ها در برنامه خود به آن توجه کنند.

  وی نگاه ویژه به مقوله صلح و سازش را از دیگر برنامه هایی عنوان کرد که باید در همه حوزه های قضایی برای آن برنامه ریزی کرد و افزود: مصالحه، اعلام تنفس برای دستگاه قضایی است؛ زیرا علاوه بر رضایت قلبی طرفین دعوا، از حجم پرونده های ورودی به دستگاه قضایی نیز می کاهد.

  فاضلیان استفاده از فرصت شوراهای حل اختلاف را در این بخش غنیمت شمرد و گفت: روسای دادگستری ها می توانند با کمک اعضای توانمند شوراهای حل اختلاف مصالحه در پرونده ها را جدی تر دنبال کنند.

  وی در ادامه این نشست از تشکیل کمیته انتخاب مدیران نمونه دادگستری های استان خبر داد و گفت: این کمیته با بررسی عملکرد رؤسا و دادستان های حوزه های قضائی سراسر استان در طول سال، رؤسای دادگستری ها و دادستان هایی که عملکرد بهتری داشته اند را معرفی خواهد کرد.

  وی در ادامه با اشاره به به کارگیری مدیران جوان در دادگستری های سطح استان گفت: تلاش من به عنوان رئیس کل دادگستری استان، تربیت مدیرانی توانمند برای آینده این استان است.

  فاضلیان همچنین بار دیگر با حمایت از اقدامات دادستان مرکز استان گفت: در حوزه برخورد با زمین خواران، اقدامات خوبی در استان انجام شده است که باید استمرار داشته باشد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28571310
اکنون :
26